T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

BALIKÇILIK AV SEZONU AÇILDI

Yayın Tarihi : 5.9.2022

Balıkçılık sektörünün hazırlıklarını tamamlamaya çalışıp heyecanla beklediği denizlerde 2022-2023 balıkçılık av sezonunun başlayacak olması dolayısıyla 31/08/2022 tarihinde Akçakoca Balıkçı Barınağında sezon açılış etkinliği düzenlendi.

Açılış törenine; Akçakoca İlçe Kaymakamı Mustafa CAN, İl Tarım ve Orman Müdürü Necdet ÇİÇEK, İlçe Emniyet Müdürü, İlçe Sahil Güvenlik Karakol Komutanı, İl Müdür yardımcıları, Şube Müdürleri, İlçe Müdür ve personelleri, Akçakoca Su Ürünleri Kooperatif başkanı, yönetim kurul üyeleri, balıkçılarımız ve diğer kurum temsilcileri ile vatandaşlardan katılım sağlanmıştır. 

Akçakoca Müftüsü Ahmet KURU tarafından yapılan duanın ardından balıkçılarımızla yapılan sohbet ile devam edilen törende, balıkçılık faaliyetlerinin ilgili tebliğ gereğince yürütülmekte olduğu belirtilerek, su ürünleri kaynaklarının korunması ve sürdürülebilir balıkçılık için kurallara uyulmasının önemine dikkat çekilmiştir. Sektörün tüm çalışanları açısından bereketli bir av sezonu geçirilmesi temennisi ile balıkçılarımıza ve milletimize hayırlı olması dilekleriyle tören sona erdi.