T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

FINDIK BUDAMA EKİPMANI TESLİM TÖRENİ YAPILDI

Yayın Tarihi : 14.11.2022

Bakanlığımız Bitkisel Üretim Genel Müdürlüğünce desteklenen Tarım Arazilerinin Kullanımının Etkinleştirilmesi Projeleri kapsamında İl Müdürlüğümüz tarafından yürütülen Düzce İlinde Fındık Üretiminde Budama Elemanı Yetiştirilmesi ve Üretimin Artırılması Projesi budama ekipmanı teslim töreni Müdürlüğümüz bahçesinde gerçekleştirildi.

Projemiz ile Düzce ilinde fındık alanlarında doğru tarım teknikleri uygulayarak İlimiz, Ülkemiz ve Dünya tüketicisine daha kaliteli, daha fazla fındık üretimi yapılması için bu hususta fındıkta budamanın öneminin belirtilmesi ve çiftçilerimizin budama elemanı olarak yetiştirilmesi amacıyla budama ekipmanı dağıtıldı. Çiftçilerimize budama işlemlerinde kullanılmak amacıyla toplam motorlu testere, çift kol budama makası, el testeresi, el makası teslimi yapıldı.

İlimiz genelinde yürütülmekte olan proje sayesinde çiftçilerimiz budama konusunda bilinçlenecek, ekonomik açıdan değerli olan fındığın ilimizde daha fazla ve kaliteli üretilmesi ile başta üreten çiftçilerimiz olmak üzere İlimiz ve Ülkemiz ekonomisine katkı sağlanmış olunacaktır.